Vzorované čalounění tkaniny

Čalouněný nábytek je přítomen v každém obývacím pokoji a ať už se jedná o židle, pohovky nebo křesla, pokoj je útulnější. Vzorované čalounění tkaniny zahřívat každý dekor a dát mu jedinečný charakter. Jaké motivy si vybrat pro každý interiér, aby celá věc vypadala soudržně? Přečtěte si naše tipy a vytvořte jedinečné uspořádání!

Vzorovaná tkanina

Květiny a jiné rostlinné, geometrické nebo zvířecí motivy jsou nadčasové varianty čalounění materiálů. Vzorované tkaniny se stále častěji používají na rozích nebo klasických pohovkách. Dobře zvolený vzor dodává nábytku zvláštní charakter, který může dát dojem nejen pohodlnějšího, ale i elegantního. Není neobvyklé, že dosud používaná pohovka, i když funkční, vypadá jako příliš ohlodáno zub času kvůli vybledlému nebo třenému čalounění. V takové situaci ji zabalte novou látkou do původního vzoru, aby se z ní stane propracovaný, originální kus nábytku, který potěší nejen domácnost, ale i hosty, kteří vás navštíví.

Čalounění tkaniny pro ložnicový nábytek

Zajímavě vybraná vzorovaná dekorativní tkanina v květinových motivech bude v ložnici dokonale fungovat. Je pokryt nábytkem, tj. nábytkem. židle na čtení před spaním, vysoká židle před toaletním stolem nebo čelo postele dodají místnosti nádech romantismu a diskrétního kouzla. V tak uspořádané interiéru si můžete dokonale odpočinout a začít nový den s úsměvem.

Místnost pro mládež

Dalším návrhem jsou módní vzorované čalounění tkaniny se zvířecími motivy. Populární jsou:

  • Panther
  • zebrové proužky,
  • žirafí náplasti,
  • paví oka.

Dokonale vyzdobit pokoje starších dětí a teenagerů. Díky postelím, křeslům, poffům nebo židlím bude místnost výraznější. Dalším akcentem, zdůrazňující takové detaily, jsou povlaky na polštáře se vzory listů monstera, palem nebo tropických květin.

Skříň ve zvířecích motivech

Ve skříni budou fungovat materiály čalounění se vzorem zvířat. Mezi ně mohou patří například tygří tyčinky, hadí kůže nebo krokodýlí kůže. Originální postavu k ní přidá vzorovaná čalouněná tkanina předstírající, že je srst snow irbisa (s charakteristickými černými a hnědými údery na jasném pozadí) nebo imitace černobílé nebo hnědo-bílé kravské kůže. Takové materiály se dobře mísí s masivním nábytkem a starožitnostmi.

Pokoje nejmladších uživatelů

Roztomilé, pohádkově barevné květiny, zvířecí motivy nebo geometrické tvary v podobě barevných obdélníků, kruhů, hvězd nebo proužků jsou ideálními čalouněnými tkaninami pro nábytek pro místnost kojenců a mladších dětí. Taková dekorace může být zakryté pohovky, vysoké židle a pouffes pro sezení, stejně jako může být zavěšena na závěsu nad oknem, aby působila jako závěs.

Místo pro rodinná setkání – obývací pokoj a další

Obývací pokoj je nej reprezentativnější místností v každém domě, takže věnujeme největší pozornost jeho vzhledu. Každý čalouněný nábytek nastavený zde by měl barevně odpovídat interiéru místnosti, což pozitivně ovlivňuje estetický zážitek uživatelů. Výběr vhodných čalounění tedy závisí výhradně na chuti kupujícího.

Krásná vzorovaná dekorativní tkanina se také používá v čalounění kuchyňského nábytku, stolování nebo setu na chodbě. Nejčastěji se jedná o židle, pro které se materiál používá na sedadlech a někdy i na opěradlach.

Tkaniny s různými typy vzorů lze použít pro čalounění. Nejčastěji se jedná o čalounění materiálů s geometrickými motivy:

  • jednotná mřížka,
  • Čtverce
  • Trojice
  • cikcaky,
  • vzor krychle,
  • široké a úzké pásy.

Módní vzorované čalounění tkaniny – podívejte se na naši kolekci!

Vždy se snažte vybrat barvy čalounění tak, aby doplňovaly barvy v místnosti. Hledáte zajímavá řešení? V kolekci internetového obchodu Fabric World najdete ty nejmódnější vzorované dekorativní tkaniny, dokonalesladěné s různými místnostmi a v různých stylech. Podívejte se, vyberte si odstíny a motivy a přidejte do nábytku zcela nový charakter.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.