Sametové tkaniny – objevte 3 nejdůležitější výhody!

sametové tkaniny čalounění materiály 2

Mezi rozmanitými čalouněnými materiály v sortimentu našich světových velkoobchodů najdete nadčasovou a extrémně elegantní sametovou tkaninu. Tato měkká, plyšová pletenina na první pohled připomíná samet! Přečtěte si o tom více a přidejte prostor do svého interiéru.

Co je samet a jak se vyrábí?

Ve skutečnosti je to druh plyše ceněný především díky své neuvěřitelné flexibilitě a měkkosti na dotek. Velur je klasifikován jako materiál s textilním potahem, který se získává řezáním některých nití. V tomto případě se kryt skládá ze dvou prokládání a tkané runové nitě. Mnoho lidí neví, jak rozlišovat samet od veluru nebo sametu. Jak se ukázalo, tato tkanina se může pochlubit mírně vyšším krytem – proto je nejjednodušší rozpoznat.

Jaké jsou vlastnosti sametu?

Není možné skrýt, že toto ušlechtilé pleteniny mají velmi vysoké uznání v textilním průmyslu. Jeho nepopiratelnou výhodou je elegantní, elegantní vzhled, díky němuž je dokonalý jak jako kryt nábytku, tak jako materiál pro dekorativní polštáře. Jemnost a načasovost však nejsou jedinými rysy, pro které je samet oceňován. Níže uvádíme tři nejdůležitější výhody tohoto produktu.

Měkkost a měkkost

Welwet je tak neuvěřitelně příjemný na dotek a flexibilní, že se používá při tvorbě různých typů textilních výrobků, včetně těch, které jsou určeny pro nejmenší. Můžete se s ním narazit nejen ve spacích pytlích nebo dětských přikrývkách. Někteří výrobci ji také používají pro výrobu hraček, zejména měkkých mazlení.

Jedinečná struktura

Další výhodou sametu je jedinečné uspořádání vláken, což činí tento materiál jedinečnou texturou. Díky tomu je jemná, hladká a jemná. To však neznamená, že je náchylný ke zničení. Naopak, je charakterizována velmi dobrou odolností proti mechanickému poškození.

Snadné čištění a údržba

Velvet je velmi snadno udržovat náčiní čalounění, takže je ideální pro každou místnost. Všechny nečistoty lze odstranit vlhkým hadříkem, zatímco drobky, vlasy nebo vlasy lze snadno odstranit vysavačem. Pleteninu lze také prát v automatické pračce – je nejbezpečnější ji čistit při teplotě 30 stupňů Celsia s přídavkem jemných pracích výrobků.

Co lze šit z měkkého veluru?

Tento materiál je tak jemný a načechraný, že je ideální jako doplněk k každé místnosti. Výběrem sametových tkanin z kolekce Gloss, s jemným leskem, můžete vytvořit například exkluzivní povlaky na polštáře, které dokonale zapadají do výzdoby elegantní ložnice.
V sortimentu našeho online indavtoru tkanin najdete také samet z kolekce Rosa, který přitahuje pozornost klasickým květinovým motivem. Použijete ji například k šití měkkých krytů pro křesla nebo pohovku. Takové příslušenství vám umožní změnit vzhled bytu během několika okamžiků a zavést dotek luxusu do interiéru. Bez ohledu na to, co pletenina se rozhodnete dosáhnout, můžete si být jisti, že veelwet z obchodu tkaniny světa byl vyroben bez lepidla a umělé výztuže.

Shrnutí

Sametové čalounění tkaniny jsou velmi úspěšné. Mohou poskytnout zajímavou alternativu k drahému kašmíru nebo dokonce hedvábí. Mají extrémně širokou aplikaci, která vám umožní vytvořit působivé záclony, přehozy, polštáře, stejně jako textil pro děti. Pokud hledáte vysoce kvalitní sametový materiál, doporučujeme vám seznámit se s nabídkou našeho internetového obchodu / velkoobchodu s čalouněním, dekorativními,záclonovými a polštářovými materiály. V našem sortimentu najdete pouze vysoce kvalitní pleteniny, které zaujme krásnými barvami a příjemnou texturou!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.