Srpen

Zajímá vás, jak snadno změnit vzhled vašeho interiéru? Hledáte vysoce kvalitní materiály, které jsou ideální pro šití záclon? Pokud ano, jste na správném místě. Z níže uvedeného vstupu se dozvíte, jak se záclonové tkaniny liší od sebe navzájem a který z nich si vybrat pro svůj sen design. Zveme vás ke čtení!

Záclonová tkanina – čím se liší od pleteniny?

Mnoho lidí mylně přirovnává dekorativní materiály s pletenými tkaninami. Hlavním rozdílem mezi záclonovou tkaninou a druhým z těchto výrobků je způsob výroby. První z nich se získává tkaním s tkalcovými stavy (ruční nebo mechanické), zatímco další se získává pomocí drátů, háčků, warperů atd.

Pro výrobu pletenin se obecně používá jedna nit. Na druhou stranu, nejméně dvě nitě jsou obvykle protkány při výrobě materiálů používaných pro záclony. Záclonové tkaniny nabízené naším online velkoobchodníkem, na rozdíl od pleteniny, jsou tužší a méně náchylné k deformaci. Díky tomu si dlouhodobě zachovávají svůj původní tvar a krásně se prezentují jako součást uspořádání oken.

Jaké jsou další rozdíly mezi záclonovými materiály?

Již znáte rozdíl mezi látkou a pleteninou. Nicméně, toto není jediný aspekt, který je třeba mít na paměti při výběru materiálu pro záclony. Dalším důležitým problémem je vazba, která určuje především vzhled a trvanlivost výrobku. Nejběžnější je plátno, které má pravidelnou strukturu a poskytuje vysokou pevnost. Silnější záclonové tkaniny jsou často šité pomocí panamaniat vazby. Mohou být rozpoznány charakteristickou strukturou opletení.

Kromě toho se satatová vazba vyznačuje použitím lesklých, měkkých a elastických materiálů. Tkaniny pro záclony se také liší:

  • propustnost světla,
  • odolnost vůči záhybům,
  • způsob dokončování,
  • Lesklý
  • odolnost vůči skvrnám a namáčení tekutin,
  • snadno se čistí.

Elegantní záclonové tkaniny – rychlý přehled

Z výše uvedené části článku již víte, že materiály pro záclony se mohou lišit od sebe navzájem s mnoha vlastnostmi. Vhodné záclonové tkaniny by měly nejen vypadat hezky. Musí být také trvanlivý, odolný a funkční. Pro usnadnění vaší volby jsme níže připravili krátký přehled nejoblíbenějších materiálů dostupných v našem skladu. Chcete-li šit okouzlující záclony, můžete dosáhnout:

  • žakár, který je velmi praktický a nevyžaduje žehlení – tkanina svět nabízí, například, dekorativní žakárové vzorované tkaniny Flower Grey, který díky svému krásnému designu zajímavě mísí s moderními barvami,
  • taft, který se získává ze syntetických nebo přírodních hedvábných vláken – je poměrně těžký a tuhý, ale díky tomu, že se působivě třpytí ve světle, šitý svými záclonami, přidá šik do každého interiéru,
  • sametová tkanina, tedy lesklý a měkký druh plyše, který svým ušlechtilým vzhledem připomíná samet – v sortimentu našeho internetového obchodu máme například palmas sametovou záclonovou tkaninu s jemně žebrovanou strukturou, která bude vynikající jak v klasických, tak extravagantních uspořádáních,
  • šifon, který je velmi lehký, vzdušný a tenký materiál – díky své pochoutce je ideální pro záclony do kuchyně nebo obývacího pokoje; nicméně, co potřebujete vědět, že nebudou poskytovat vám světelný štít, takže mohou vykonávat pouze dekorativní funkci.

Shrnutí

Žakárové, sametové, taftové, satthy… stále nevím, které záclony tkanina bude nejlepší pro váš pokoj? Pokud ano, ujistěte se, že navštívit obchod s látkami Fabric World. Najdete zde širokou škálu nejkvalitnějších materiálů – hladkou i vzorovou texturu. Naši poradci vám poskytnou odborné rady a tip, který z produktů vám pomůže vytvořit elegantní uspořádání oken.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.